Segíteni azokon, akiket a világ nem tart méltónak a szeretetre

2011. július 09., címkék: menekültmisszió, bevándorlók, konferencia

“A migráció Európa szívügye. És az enyém is” – ezekkel a szavakkal köszöntötte a részvevőket Emmanuel metropolita, az Európai Egyházak Tanács (CEC) elnöke az Európai Egyházak Bevándorlásügyi Tanácsának tizennyolcadik közgyűlését. A Bukarestben, június 16-19. között zajlott tanácskozáson a Magyarországi Református Egyházat és annak Menekültmisszióját Görömbey Marika képviselte, alább az ő beszámolója olvasható.

XVI. Benedek: A bevándorló emberi lény, akit megillet a tisztelet

2010. január 10., címkék: ökumené, bevándorlók, xvi benedek, Ökumené, ima

XVI. Benedek pápa vasárnap elítélte az olaszok és afrikai bevándorlók között az elmúlt napokban Olaszország déli részén történt erőszakcselekményeket, a véres összecsapásokat.