Köszönet Örményországból

2012. szeptember 07., címkék: azerbajdzsán, örmény ortodox egyház, bölcskei gusztáv

II. Karekin pátriárka, az Örmény Orthodox Egyház Katholikosza levélben fejezte ki köszönetét Bölcskei Gusztávnak, a Magyarországi Református Egyház lelkészi elnökének azért a levélért, amelyben a püspök az evangélikus egyházzal közösen fejezte ki együttérzését az örmény néppel.

Protestáns levél az örmény egyház vezetőjéhez

2012. szeptember 02., címkék: bölcskei gusztáv, örmény ortodox egyház, azerbajdzsán, gáncs péter, közlemény

Levélben fejezték ki együttérzésüket a Magyarországi Református és a Magyarországi Evangélikus Egyház vezetői az örmény egyház vezetőjének a napokban az Azerbajdzsánnak kiadott baltás gyilkos szabadon bocsátása miatt.