Zánka 25

2016. augusztus 08., címkék: zánka, reformátusok lapja, ifi

Huszonöt évvel ezelőtt a zánkai volt Úttörőváros a magyar reformátusság egyik legnagyobb, a maga nemében egyedülálló találkozójának adott otthont. A politikai átrendeződéssel együtt járó kegyelmi időben mind az ország, mind az egyház vezetői szerencsés és jó döntések, bátor és ügyes taktika révén elérték, hogy a hatalmas létesítmény területén egy hétig a Kárpát-medencei magyar reformátusság képviselői, több mint 3500 meghívott, dicsőíthessék Istent, élvezhessék a közösséget rég nem látott, a diktatúrák és a zárt határok miatt sokszor megközelíthetetlenné vált testvéreikkel.