A megtalált Szentföld

2014. március 20., címkék: zarándokút, reformátusok lapja, szentföld

Harminchárom protestáns lelkipásztor, hitoktató, presbiter és egyházi alkalmazott küzdötte föl magát – szigorú átvizsgálás után – január 30-án az izraeli repülőjáratra. Ahányan, annyiféle gondolattal és elképzeléssel, előképzettséggel és ismerettel, óhajjal és félelemmel indultunk útnak. A Szentföldön talált valóság mégis mindnyájunkat meglepett, és Jézusról is, magunkról is újat, fontosat tanulhattunk. Csak nyitott szív kellett hozzá, a többi ott várt és vár minket.

Életre kelt a Biblia

2014. március 20., címkék: reformátusok lapja, zarándokút, szentföld

A protestáns lelkipásztorok számára szervezett izraeli zarándokút evangélikus lelki vezetőjét, Kézdy Péter piliscsabai lelkészt élményeiről és csoportvezetői feladatáról kérdeztük.

Jézus hívása - szentföldi zarándoklat

2012. február 05., címkék: zarándokút, ökumenikus tanulmányi központ

Az Ökumenikus Tanulmányi Központ szeretettel várja a jelentkezéseket az április 29-május 5. közötti zarándokútra, a Szentföldre.

Katonák Genfben

2011. május 17., címkék: svájc, zarándokút, tábori püspök

A Protestáns Tábori Püspökség idén is zarándokútra vitte a magyar katonák egy csoportját.