Átadták a Raoul Wallenberg-díjakat

2018. január 17., címkék: wallenberg-díj, cigánymisszió, kitüntetés

A vészkorszakban magyar zsidók ezreit a deportálástól megmentő svéd diplomatáról nevezett elismerést azok vehették át, akik bátor kiállásukkal, életútjukkal példát tudnak mutatni a közéletben. Landauer Attila, a Károli-egyetem Egyház és Társadalom Kutatóintézetének munkatársa is az idei díjazottak között van.

Wallenberg-díjat kapott Antala Éva felvidéki lelkipásztor

2016. január 19., címkék: wallenberg-díj, antala éva, Református kitüntetettek

Raoul Wallenbergre emlékeztek Budapesten január 18-án. Az ünnepség keretei között adták át a róla elnevezett díjat. A kitüntetettek között van Antala Éva nagyölvedi lelkipásztor is.

Ismét református a Wallenberg-díj egyik kitüntetettje

2013. január 18., címkék: cigánymisszió, wallenberg-díj, uhrin anikó

Többek mellett Uhrin Anikó, a Wáli István Református Cigány Szakkollégium igazgatója vehette át a Raoul Wallenberg-díjat január 17-én.