Tovább erősödött a szociális alapellátás hálója Vésztőn

2014. november 29., címkék: diakónia, vésztő

A Vésztői Református Egyházközség fenntartásában működő Idősek Klubjának korszerűsítése és fejlesztése valósult meg Vésztőn 49,89 millió forint európai uniós támogatás segítségével.

Nyertes pályázat valósult meg Vésztőn

2014. október 17., címkék: diakónia, vésztő

Kibővült a református gyülekezet szeretetszolgálata, megújultak a diakóniai munka körülményei.

Testvériskolák nyertek oktatási pályázatot

2012. február 16., címkék: vésztő, pályázat, Pályázat, temesvár, református oktatás

A vésztői Kis Bálint Református Általános Iskola és a temesvári Bartók Béla Elméleti Liceum között elindult testvériskolai kapcsolatoknak fontos mérföldköve az a pályázat, melyet a két iskola közösen adott be és nyert meg.

Jubileumi és reformációi ünnepség Vésztőn

2011. október 27., címkék: megemlékezés, reformáció, vésztő

A református iskola fennállásának huszadik évfordulóját és a reformáció napját ünneplik október 30-án Vésztőn. Reformációs istentisztelet tartanak a helyi református templomban vasárnap délelőtt fél 10-kor.

Hitmélyítés és népművészet találkozása Vésztőn

2011. augusztus 12., címkék: művészet, vésztő

Kézművesség, népzene és imádság jellemezte  XVI. Nemzetközi Népművészeti Tábort Vésztőn. Képes és szöveges beszámoló a júliusi alkalomról, mely a nemzeti hagyományok és az Istenkapcsolat ápolásáról szólt.