Egy ekkora sebbel mindenkinek szembe kell néznie

2010. november 26., címkék: Háttér, lelkigondozás, válás

Akik úgy érzik, nem kellenek senkinek, itt rájönnek, egy valakinek biztosan fontosak: Jézus Krisztusnak – állítja Paksy Sándor. Az elváltakat segítő Válóháló ötletgazdája és egyik vezetője azt mondja, a rossz énképű ember kapcsolatából ugyanis ritkán sül ki jó dolog.

A házas lelkészt sem kíméli az agresszív párkeresés

2010. május 09., címkék: lelkigondozás, pszichológia, lelkész, komlósi piroska, válás, Háttér

A lelkipásztorok hiába támaszkodhatnak hitükre családi kríziseik kezelésekor is, mintaszerepük, az elvárások miatt rájuk nehezedő, már-már elviselhetetlen nyomás okán jóval nehezebb helyzetben vannak, mint a házas világiak – állítja Dr. Komlósi Piroska szakpszichológus, családterapeuta. A problémák azonban ugyanazok, a házas férfi és, sajnos, a házas lelkész sem tabu manapság a párkereső nők számára – a lelkészeknél így legtöbbször egy harmadik megjelenése vezet a váláshoz.

Az elvált lelkész sem bukott ember

2010. május 06., címkék: lelkigondozás, Háttér, válás, szarka miklós, házasság- és családsegítő szolgálat

A gyülekezet viszonyát elvált lelkészéhez döntően meghatározza, hogy a lelkipásztor milyen minőségű ember volt előtte és milyen minőségű szolgálatot végzett, valamint, hogyan zajlott a válási procedúra. A válás azonban rámutathat a lelkész Isten-kapcsolatának gyengeségére is, ami miatt nem rendelkezik Istentől érkező tartalékenergiákkal sem és a folyamat végül a hivatás felszámolásához vezethet – véli Szarka Miklós, a Házasság- és Családsegítő Szolgálat vezetője.

A könnyek mindig ugyanazok

2010. május 04., címkék: házasság- és családsegítő szolgálat, szarka miklós, válás, Háttér, lelkigondozás

A lelkészek magánéleti krízisei sajátosak, hiszen tőlük többet várnak: azt, hogy az általuk hirdetett értékeket meg is éljék. Milyen út vezet a válásig egy lelkész életében? Szarka Miklós, a Házasság- és Családsegítő Szolgálat vezetője szerint a jelek sokszor a szószékről érzékelhetőek, a lelkipásztornak az Istennel való kapcsolata is válságban van. A lelkész-párterapeuta vallja, a felkészítés lenne a legfontosabb.

Keresztény tábor nem csak keresztény elváltaknak!

2010. április 26., címkék: válás, Hírek, lelkigondozás

Válóháló Nyári Tábor lesz július 26-tól augusztus 1-ig Békésszentandráson. A konferencia célja, hogy segítse a válás friss vagy régmúlt lelki sebeinek gyógyulását és hogy a gyógyító szolgálathoz munkatársképzést biztosítson.