Keresztény templomban pogány mitológiai alakok?

2010. június 01., címkék: Háttér, verőce, Fabiny Tamás, fabiny tamás, trianon, bogárdi szabó istván, nyilatkozat, beer miklós

A verőcei „Kárpát-Haza Templomát” a magunk részéről csak emlékhelynek tudjuk tekinteni, semmiképp sem keresztény templomnak. Ezért legnagyobb sajnálatunkra az avatáson nem tudunk részt venni – áll abban a közleményben, amelyet Szabó István református, Fabinyi Tamás evangélikus, és Beer Miklós római katolikus püspökök adtak ki.

Fejlesztések - Bővítették a verőcei óvodát és új tornatermet kapott az általános iskola

2009. november 18., címkék: református oktatás, bővítés, Hírek, verőce

Hálaadó istentiszteleten szenteli fel az óvoda új szárnyát és az általános iskola tornatermét a verőcei református gyülekezet. A több mint 250 millió forintos beruházásra uniós pályázaton nyertek pénzt.