Pál apostol nyomába erednek a budapesti teológusok

2010. július 01., címkék: károli egyetem, valláskutatás, Hírek

Július 4-én tizennégy napos tanulmányútra indulnak a Károli Gáspár Református Egyetem hallgatói. Törökország és Görögország olyan városait és nevezetes pontjait fogja meglátogatni a csoport, ahol Pál apostol is járt missziói útjai során.

A vallás a legtöbb orosznak igen fontos

2010. június 30., címkék: Nagyvilág, szociológia, valláskutatás, oroszország

Az Orosz Nyilvánosságkutató Központ legfrissebb felméréséről tájékoztatták az Interfax hírügynökséget. A poll-felmérést idén májusban száznegyven városban, negyvenkét régióban végezték.

K und K – nagyhatalmi példa a pozitív vallásosságra

2010. május 05., címkék: Nagyvilág, valláskutatás

A bécsi egyháztörténész, Rupert Klieber professzor az Osztrák-Magyar Monarchia hétköznapjait kutatja. Megállapította: a többi nagyhatalomnál is nagyobb mértékben jellemezte ezt a birodalmat a vallásosság.

Kultúrharc az USA-ban a keresztyénség körül?

2010. április 06., címkék: Nagyvilág, amerikai egyesült államok, valláskutatás

Egyfajta kultúrharc kibontakozásáról cikkeznek egyre többen az USA-ban. Mind több történész érdeklődik a vallások és az egyházak iránt.