Leégett a székelyföldi Héderfája református templomának haranglábja

2020. február 08., címkék: tűzkár

Szombat hajnalban leégett a Maros megyei Héderfája (Idrifaia) református templomának haranglábja – közölte a Magyar Távirati Iroda.

Itt támogathatja a Ráday kollégium újjáépítését

2019. május 23., címkék: tűzkár, ráday kollégium, dunamelléki egyházkerület

Új számlát nyitott a Dunamelléki Református Egyházkerület a tűzkárt szenvedett Ráday kollégium újjáépítésére gyűjtött adományoknak.

Újjáépítik a Ráday Kollégiumot

2019. május 13., címkék: ráday kollégium, tűzkár

Kormányzati támogatással új épületet emelnek a január 23-án helyrehozhatatlan tűzkárt szenvedett és lebontásra ítélt Ráday Kollégium helyére. Az építkezés ütemezéséről még folynak a tárgyalások – tájékoztatott Bogárdi Szabó István püspök a Dunamelléki Református Egyházkerület május 13-i közgyűlésén.

Felfordulás van, de minden helyre fog jönni

2018. december 26., címkék: nágocs, tűzkár

Az egész ország megismerte a nágocsi református anyaotthont, miután november 30-án kiégett az intézmény egyik épülete. Pedig sokaknak menedék ez a hely. Az otthonban leginkább bántalmazó férfiak elől menekülő édesanyák és gyermekeik laknak. Megnéztük, hogyan élnek a tűzeset után, és mit várnak az idei karácsonytól.

Miként gyűjt az Isten

2018. december 13., címkék: nágocs, tűzkár

Ahogy arról mi is beszámoltunk: a somogyi hírről a nágocsi Árvácska Anya- és Csecsemőotthonban november 30-án tűz ütött ki. Közel két hét telt el, de folyamatos az érdeklődés, hogy mi történt azóta. Nagy Csaba esperes Köntös László dunántúli lelkészi főjegyzőt tájékoztatta a fejleményekről.

Az ünnep nem marad el – tűzeset miatt sem

2018. december 02., címkék: anyaotthon, tűzkár

Lakhatatlanná vált egy tűzeset miatt a Dunántúli Református Egyházkerület Árvácska Anya- és Csecsemőotthonának egyik szárnya a Somogy megyei Nágocson. Az egyházkerület vezetése azt kéri, mindenki hordozza imádságban a lakókat és gyűjtést is indítottak, hogy minél előbb újra biztonságos otthona lehessen az édesanyáknak és kisgyermekeiknek.

Gyűlnek az adományok a leégett nagydobronyi imaháznak

2018. szeptember 08., címkék: tűzkár, nagydobrony, szeretetszolgálat (mrsz)

A júliusban leégett nagydobronyi református imaház újjáépítésére a Magyarországi Református Egyház országos gyűjtést indított, melyre a református egyházközségek nyitott szívvel feleltek és eddig összesen 26,6 millió forintot adományoztak a Magyar Református Szeretetszolgálaton keresztül. A támogatásról pénteken szerződést írt alá Bogárdi Szabó István, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke és Zán Fábián Sándor, a Kárpátaljai Református Egyházkerület püspöke.

Testvéri segítség

2018. augusztus 17., címkék: tűzkár, adománygyűjtés, cigánymisszió, tiszántúli egyházkerület, nagydobrony

„Azt kértük a cigány testvérektől, hogy mindenki, akit Isten lelke indít az adakozásra, ajánlja fel legalább egy napszámdíjából a tizedét" – több mint 250 ezer forint adományt gyűjtött a tiszántúli cigánymisszió a nagydobronyi tűzkár károsultjainak.

Az udvaron tartják az istentiszteleteket a leégett imaház mellett

2018. augusztus 02., címkék: tűzkár, nagydobrony

Hiába égett le a református imaház, megtartják az istentiszteleteket, a bibliaórákat és a gyerekfoglalkozásokat is Nagydobronyban. Közben az Európai Biztonsági Szervezet is vizsgálódott a településen.

Segítsünk kárpátaljai testvéreinknek!

2018. július 17., címkék: tűzkár, nagydobrony, körlevél

Július 29-i perselyadományainkkal mi is támogathatjuk a leégett nagydobronyi imaház újjáépítését. Egyházunk Zsinatának elnöksége körlevélben buzdít az adakozásra.

Leégett a nagydobronyi református imaház és óvoda

2018. július 16., címkék: tűzkár, kárpátaljai reformátusok (kre), nagydobrony, mrsz

Leégett a nagydobronyi református cigány gyülekezet imaháza és óvodája. A helyiek szerint gyújtogatás történt. A magyar ajkú cigányok félnek, mert a közelmúltban több atrocitás is érte őket, három hete egy fiatal férfit a családja szeme láttára öltek meg. A kárpátaljai református gyülekezetek a vasárnapi perselypénzt a nagydobronyiaknak ajánlják fel, de mi is segíthetünk a Magyar Református Szeretetszolgálaton keresztül.