Kiutalják a támogatásokat a rádays diákoknak

2019. január 31., címkék: kollégiumtűz, ráday kollégium, dunamelléki egyházkerület, tűz, ráday 28

Legkésőbb hétfőn beköltözhetnek a leégett Ráday Kollégium lakói új szálláshelyeikre. A tűzkárosult diákok megsegítésére nyitott számlára 33 millió forint gyűlt össze, a befolyt összeget teljes egészében kiutalja a Károli-egyetem vezetése az egyetemistáknak. Mind a 165 diák egységesen 200 ezer forint segélyt kap a napokban.

Tűz rongálta meg a válaszúti református templomot

2018. február 14., címkék: erdélyi egyházkerület, tűz

Jelentős károkat okozott a válaszúti református templomban, február 13-án, kedd délelőtt keletkezett tűz. A szerencsétlenséget rövidzárlat okozta, a lángok a mennyezet egy részét emésztették fel, valamit a tetőszerkezetben tettek kárt, a segítőkész helyiek és a kolozsvári tűzoltók gyors beavatkozása azonban megmentette az épületet.