Megkövette a református egyházi vezetőket a köztársasági elnök

2018. május 15., címkék: tüntetés, áder jános

Megkövette a megtámadott református egyházi vezetőket a köztársasági elnök. Áder János kedden délelőtt bocsánatot kért „a magukról megfeledkezett és önmagukból kifordult tüntetők és az eddig hallgatásba burkolódzó politikusok helyett" a május 8-i események miatt.

Köszönet a rendőröknek

2018. május 09., címkék: tüntetés, köszönet

A Magyarországi Református Egyház elnöksége köszönetet mond a rendőröknek a május 8-i incidensen tanúsított példamutató magatartásukért.

„A nap ne menjen le haragotokkal”

2018. május 09., címkék: tüntetés, gér andrás

„Mi, református keresztyének, szeretnénk példát mutatni a megbocsátás kultúrájának terjesztésében Magyarországon, ezért nem kívánunk jogi lépéseket tenni" – nyilatkozta a köztévében szerda este Gér András zsinati tanácsos a keddi Kossuth téri erőszakos incidensről.