Teremtésünnep a Berettyó partján

2013. október 07., címkék: teremtés hete, berettyóújfalu-szentmárton, teremtésvédelem, teremtéshete, teremtésünnep

A berettyóújfalu-szentmártoni gyülekezet egész napos programsorozattal kapcsolódott be a teremtés hetébe.

A csapból is ez folyik – de meddig?

2013. október 03., címkék: teremtésvédelem, teremtéshete

Az emberi test háromnegyede, az agyunknak pedig még ennél is nagyobb része víz. Minden sejtünk működése ettől a csodálatos folyadéktól függ. Nem véletlen, hogy a földi élet kialakulását is ennek az anyagnak köszönhetjük. A keresztyén teológiában is fontos szerepet tölt be ez az őselem: elég, ha csak arra gondolunk, hogy Krisztus az élő víz forrásának nevezte magát.