Dzięki, Polska! – példa a búcsúvétel méltóságára és a hazaszeretetre

2010. április 21., címkék: Háttér, temetés, katasztrófa, halottak, lengyelország

Két napon át végigkísérhettem a lengyel nép búcsúvételét a szmolenszki repülőgép katasztrófa áldozataitól, a kilencvenhat életét vesztett, tragikus sorsú honfitárstól, s az elnöki házaspártól.

Búcsú a zenetudóstól – Ujfalussy József emlékére

2010. február 19., címkék: temetés, Háttér, ujfalussy józsef, újfalussy józsef, reformátusok lapja

Kivételesen hosszú, sikerekben és elismerésekben gazdag életpálya végére tett pontot a halál január 22-én: elhunyt Ujfalussy József zenetörténész, zeneesztéta, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, a 20. századi zenetörténet és mindenekelőtt a zeneesztétika neves tudósa.

Jövő kedden kísérik utolsó útjára Frenkl Róbert professzort

2010. február 16., címkék: Ökumené, temetés, frenkl róbert, ökumené

dr. Frenkl Róbert aranydiplomás orvos, az orvostudomány doktora, professor emeritus türelemmel és munkával viselt szenvedés után, életének 76. évében, február 5-én meghalt. Temetése február 23-án, kedden délután 14.15-kor lesz a Farkasréti temetőben. A temetés szolgálatát D. Szebik Imre nyugalmazott püspök végzi majd Donáth László evangélikus lelkésszel együtt.

Elhunyt Nagy Lajosné Ray Sarolta

2010. február 13., címkék: Gyülekezeti hírek, temetés

Fájdalmasan, de a feltámadás és az örök élet bizonyosságával a szívünkben  adjuk hírül, hogy Nagy Lajosné született Ray Sarolta holtig hűséges, „főfoglalkozású" lelkipásztor-feleség, gyémántdiplomás tanítónő, áldott életének 84. esztendejében, február 9-én követte Hitvestársát a mennyei szolgálatba.

Elhunyt Szűz Károly köveskáli lelkipásztor

2010. február 12., címkék: köveskál, Gyülekezeti hírek, temetés

Fájdalmas szívvel, de Isten végtelen akaratában megnyugodva jelentjük, hogy Nagytiszteletű Szűz Károly, köveskáli lelkipásztort Mennyei Atyánk életének 75. esztendejében hazarendelte. Temetése febuár 13-án, szombaton délután 14 órai kezdettel lesz a köveskáli templomban tartott istentiszteleten.

Elhunyt Bartha Tiborné református lelkipásztor

2009. november 18., címkék: zsinati bíróság, bartha tiborné, csongrádi egyházmegye, szeged-kálvin tér, Hírek, reformátusok lapja, temetés

Mély fájdalommal, de Isten akaratában megnyugodva adjuk tudtul, hogy Dr. Bartha Tiborné sz: Zsíros Anna Katalin lelkésznő, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának bírája, a Csongrádi Református Egyházmegye tanácsosa, az Egyházmegye volt főjegyzője, a Szeged-Kálvin téri Református Egyházközség hűséges lelkipásztora 2009. november 17-én, életének 62. évében hazatért Teremtő Istenéhez.