Mi a fiatalok nevelésének kulcsa?

2018. augusztus 07., címkék: kolozsvári református kollégium, ábrám tibor, kató béla, tanártalálkozó, kárpát-medencei református középiskolák találkozója, Ábrám Tibor

„Isten az, akire a fiatalok rábízhatják magukat, mert a legtöbbet Ő hozhatja ki belőlük” – mondta Kató Béla erdélyi püspök a Kárpát-medencei református középiskolák huszonharmadik találkozóján. A rendezvénynek a Kolozsvári Református Kollégium adott otthont július 5–8. között: ez idő alatt több, mint kétszázan vettek részt tartalmas beszélgetéseken és programokon.

Pedagógusaink szeretettel nevelnek

2018. július 11., címkék: tanártalálkozó, sárospataki református kollégium

Az iskola ügye a református egyház számára „erkölcsi kötelesség, alkotmányos kérdés, olyan fundamentum, ami tükörként mutatja meg, kik voltunk a múltban, kik vagyunk ma, és kik leszünk a 21. században" – fogalmazták meg a Kárpát-medencei református általános iskolák ötödik, sárospataki tanártalálkozójának résztvevői június utolsó hétvégéjén.