Nagycsaládi közösségben

2017. október 26., címkék: dunaszentgyörgyi gyülekezet, sztána, testvérgyülekezetek

Verőfényes szombatra ébredt a tolna megyei Dunaszentgyörgy református közössége. A parókia kapuja előtt több autó és kibusz várja utasait, míg bent olajozott munkamegosztás eredményeként szaporodnak az útra készített szendvicsek. Kirándulni indul két testvérgyülekezet, a dunaszentgyörgyiek és a kalotaszegi sztánaiak – mi is elkísérjük őket.

Református segítség az erdélyi viharkárosultaknak

2017. szeptember 19., címkék: természeti katasztrófák, sztána, szeretetszolgálat (mrsz)

Hétvégén erdélyi területeket is érintett a romániai vihar, számos településen okozott károkat, melyek elhárítása még zajlik. A Magyar Református Szeretetszolgálat (MRSZ) küldöttsége félmillió forint értékű gyorssegéllyel érkezett kedd délután az erdélyi Sztána településre, ahol a legtöbb épület megsérült a vasárnapi viharban.