"Ne félj, csak higgy!"

2010. március 30., címkék: szatmárököritó, húsvét, Háttér, megemlékezés, bölcskei gusztáv

Szomorkás, esős márciusi napon sokan gyűltek össze a szatmárököritói református templomban, hogy megemlékezzenek a száz évvel ezelőtti szörnyű tűzesetről. 1910. március 27-én, húsvét vasárnapján Szatmárököritón bált rendeztek egy csűrben, mely kigyulladt. A lángok 312 ember halálát okozták, kik a bezárt ajtók miatt nem tudtak kimenekülni.

Emléknap a szatmárököritói tűzkatasztrófa századik évfordulóján

2010. március 27., címkék: Gyülekezeti hírek, szatmárököritó, megemlékezés, bölcskei gusztáv

Ötven év után először szólal meg a református egyházközség orgonája azon a megemlékezésen, melyet a szatmárököritói tűzkatasztrófa századik évfordulója alkalmából tartanak Ököritófülpösön a református templomban március 27-én, szombaton.