Életünk kősziklája

2012. augusztus 07., címkék: szirt, szatmári, találkozó, ifjúság, ifi

Jó volt Jézussal közösségben lenni - ezt éreztük a 2011-es tatai Csillagpont után. A fesztiválról hazafele jövet még annyira távolinak tűnt 2013 nyara, a következő hasonló esemény... Kísérőink, lelkészeink már a hazafelé úton felvetették egy regionális rendezvény lehetőségét. Ember tervez, Isten végez - ez a mondás hatványozottan igaz volt az elmúlt bő félévben, amikor is körvonalazódtak egy szatmári ifjúsági tábor eseményei.

Életünk kősziklája

2012. július 24., címkék: találkozó, reformátusok lapja, szatmári

A 2011-es Csillagpont után született meg a Szatmári Ifjú Reformátusok Találkozójának (SZIRT) ötlete. Július végén tartották Fehérgyarmaton a szatmári egyházmegye négy napos ifjúsági rendezvényét.

Református Nemzeti Emlékparkot hoz létre a Reformátusok Szatmárért Közhasznú Egyesület

2011. augusztus 31., címkék: reformátusok szatmárért, fábiánháza, megemlékezés, szatmári

A Reformátusok Szatmárért Közhasznú Egyesület 2011. szeptember 17-én, Fábiánházán az Ecsed Ménes Lovardában tartja „Szatmár határok nélkül” elnevezésű, hazai és határon túli reformátusok részére szervezendő ünnepélyes találkozóját.

Honlap a szatmári reformátusoknak

2010. november 08., címkék: (mre), szatmári, egyházmegye

A www.refszatmar.eu internetes címen hivatalos honlapot indított a Szatmári Református Egyházmegye.