Magyar reformátusok a Muravidéken

2018. január 08., címkék: muravidék, reformátusok, bódis tamás

Gyakran elfelejtjük, de a csaknem száz éve hozott trianoni döntés Nyugatra is szakított magyarokat. Szlovéniában hatezer magyar él, közülük kétszázan reformátusok. Élni akarnak: tavaly felújították az ország egyetlen református templomát, idén parókiát szeretnének kialakítani, és a hosszú távú céljuk az, hogy anyagilag is megerősödjön a közösség. Mindezt azért, hogy még sokáig biztosíthassák a muravidékieknek, hogy magyarul hallgathassák az Igét.

Kerületi ifjúsági találkozó Kárpátalján

2011. május 04., címkék: reformátusok, (kre), kárpátaljai

Lendület címmel rendeznek kerületi ifjúsági találkozót május 7-én a kárpátaljai Csongoron.