A kenyérillatú templom

2012. augusztus 17., címkék: reformátusok lapja, augusztus 20., pékség, tolcsva

A világörökség részét képező Tokaj-Hegyalján, Tolcsván a dombra épült huszonöt méter magas tornyú református templom messziről látható, de ha a friss kenyér csodálatos illata alapján indulunk el, akkor is megtaláljuk, mert a templom bejáratával szemben van az életműdíjas sütőmester, Gyarmati Lajos kis birodalma. A templom kapuja állandóan nyitva áll, de a Magyar Pékek Fejedelmi Rendje rendfőhelyettesének portája is, ugyanis az épület első része a család otthonául szolgál, amelynek folytatása a műhely, ahol a nap huszonnégy órájában dolgoznak.