CEC: a szentpétervári események lesújtóak

2017. április 06., címkék: európai egyházak konferenciája (cec), cec, terrorizmus, oroszország, CEC

Az Európai Egyházak Konferenciája (CEC) is gyászolja a szentpétervári események áldozatait, április 4-én kiadott nyilatkozatukban fejezte ki együttérzését.

Háromszáz éves a szentpétervári evangélikus gyülekezet

2010. december 08., címkék: oroszország, ökumené, protestantizmus, Ökumené, Nagyvilág

December 5-én lett háromszáz éves a szentpétervári evangélikus gyülekezet. 1710-ben Cornelius Cruys adományozott egy kápolnát a lutheránusoknak.

Visszakapják templomaikat az orosz egyházak

2010. december 01., címkék: orosz ortodox egyház, oroszország, ökumené, Ökumené

Dmitrij Medvegyev orosz államfő aláírta a vallási rendeltetésű vagyonnak a vallási szervezetek számára történő visszaadásáról szóló törvényt.

Az orosz állam ingatlanokat ad vissza az ortodox egyháznak

2010. november 22., címkék: oroszország, állam-egyház kapcsolatok, orosz ortodox egyház

Az orosz kormány eltökélt szándéka, hogy az Orosz Ortodox Egyháznak visszaadja azokat az ingatlanokat, amiket 1917-ben államosítottak, s erőszakkal vettek el az egyháztól.

Új püspök a világ területileg legnagyobb evangélikus egyháza élén

2010. október 26., címkék: Határon túl, Ökumené, oroszország, ökumené

A württembergi Otto Schaude személyében az elmúlt hét végén Omszkban egyhangúlag új püspököt választották.

Az orosz államfő a ciprusi érseknél

2010. október 11., címkék: találkozó, oroszország, ortodox egyházak

Ciprusi hivatalos látogatása során D. Medvegyev orosz államfőt október 8-án a nikosiai érseki palotában fogadta Őboldogsága II. Krizosztomosz cipursi érsek.

Hit- és erkölcsi nevelés az orosz börtönökben

2010. szeptember 22., címkék: börtönmisszió, oroszország, Ökumené, ökumené

Az ország igazságszolgáltatása keresi a hatékony fellépést, mivel az országban növekvő tendenciát mutat a bűnözés. Az illetékesek az egyházaktól kérnek segítséget.

A vallás a legtöbb orosznak igen fontos

2010. június 30., címkék: Nagyvilág, szociológia, valláskutatás, oroszország

Az Orosz Nyilvánosságkutató Központ legfrissebb felméréséről tájékoztatták az Interfax hírügynökséget. A poll-felmérést idén májusban száznegyven városban, negyvenkét régióban végezték.

Részvétlevél Moszkvába Genfből

2010. március 31., címkék: oroszország, Ökumené, halottak, ökumené, egyházak világtanácsa (wcc), kirill pátriárka, olav fyske tveit

Az Egyházak Világtanácsa (EVT) főtitkára, Dr. Olav Fykse Tveit lelkész részvéttáviratot küldött Moszkvába I. Kirill pátriárkának, minden orosz ortodox lelki fejének, melyben részvétét nyilvánítja  a metrórobbantás áldozatainak és hozzátartozóinak.

Orosz dokumentum a Sínai-kódex tulajdonjogáról

2010. február 22., címkék: Nagyvilág, sínai-kódex, oroszország, biblia

Az Oroszország Föderáció Külügyminisztériuma levéltárában megtalálták azt a dokumentumot, amely megerősíti a British Museum jogát a Sínai-kódexre, a legrégebbi Biblia másolatra.

Az „Év Embere” díjat kapta I. Kirill pátriárka

2009. december 19., címkék: Nagyvilág, kirill pátriárka, év embere, oroszország

Az orosz nemzeti díj, az Év Embere vallási kategóriájában idén Kirill pátriárka nyerte el a zsűri döntését és a szavazatok többségét. Az indoklás szerint azért, mert folyamatosan azon fáradozik, hogy Oroszország spirituális újjászületése megtörténjék…