A jövőnek épített templom

2018. június 03., címkék: dunamelléki egyházkerület, nyárlőrinc

Templommá bővítették a korábbi imaházat Nyárlőrincen, mert már kicsi volt az épület. A gyülekezet azt vallja, elsősorban a fiatal generáció számára építkeztek. A június 2-i ünnepi hálaadó alkalmon Bogárdi Szabó István püspök azt hangsúlyozta: a külső változásokon túl a legfontosabb, hogy emberként is képesek legyünk megváltozni, és Isten törvénye szerint élni.

Hogy lássák, ez református templom

2017. szeptember 27., címkék: templomépítés, nyárlőrinc

A Bács-Kiskun megyei Nyárlőrincen az 1980-as években úgy építettek imaházat, hogy már gondoltak rá: egyszer majd kibővítik azt. Mindezt most azért teszik, hogy a jövő nemzedékének legyen temploma.