Elfogadták a nyugdíjtörvényt

2018. november 25., címkék: választójogi törvény, xiv. ciklus 12. ülésszak, nyugdíjtörvény

Nagyobb önállóságot kap a Szeretetszolgálati Iroda és az Oktatási Iroda, január 1-től hatályos az új nyugdíjtörvény, tavasszal folytatódik a választási törvénymódosítás vitája – összegyűjtöttük a novemberi zsinati ülésszak jogszabályokat érintő döntéseit.

Célegyenesben a törvénymódosítások

2018. április 20., címkék: xiv. zsinati ciklus 11. ülésszak, nyugdíjtörvény

Elfogadták az egyházi gazdálkodásról szóló törvény módosítását és harmadik olvasatba utalták az új lelkészi nyugdíjtörvény tervezett szövegét is – több éves törvényalkotói munka érett be a Zsinat tavaszi ülésszakán. Emellett április 19-én arról is döntöttek: külön zsinati vitanapon foglalkoznak majd a választójogi törvényünk koncepcionális kérdéseivel.

Még idén módosulhat a lelkészi nyugdíjtörvény

2017. május 26., címkék: nyugdíjtörvény, xiv. zsinati ciklus 7. ülésszak

A Magyarországi Református Egyház lelkészeinek ellátásáról és nyugdíjintézetéről szóló 2002. évi II. törvény tervezett módosításának előkészületeiről, alapelveiről és annak folyamatáról kaptak tájékoztatást a zsinati tagok május 23-án. Ősszel külön vitanapon ismeretik az új szöveget.

Változások a lelkészi nyugdíjellátásban

2014. április 28., címkék: xiii. ciklus 14. ülés, lelkészi nyugdíjellátás, nyugdíjtörvény, zsinat

A Zsinat áprilisi ülésszakán több ponton is változtatott az MRE Lelkészeinek ellátásáról és Nyugdíjintézetéről szóló többször módosított 2002. évi II. törvényen, röviden a nyugdíjtörvényen. Így változik az éves nyugdíjemelés szabályozása, illetve megszűnik az a passzus, amely a kötelező nyugdíjkorhatár után lehetővé tette a szolgálat meghosszabbítását.