Csűry István: Gyógyító egyházzá kell lennünk!

2010. január 17., címkék: Határon túl, nagyvárad-újváros, bihari egyházmegye (kre), bölcskei gusztáv, püspöki beiktatások, püspökválasztás, tőkés lászló, csűry istván, királyhágómelléki egyházkerület

“Gyógyító egyházaknak kell lennünk. Ez a kötelességünk, de ez a szabadságunk is, mert Isten jelet ígér” - mondta a Mk 16,17-20 alapján tartott székfoglaló beszédében Csűry István. A Királyhágómelléki Egyházkerület püspöke január 16-án, Nagyváradon tartott beiktatásán egyházi biztosítási rendszer kiépítését, valamint az első partiumi református kórház sürgős megvalósítását jelölte ki céljául.

"A tanítványok esélye a mi esélyünk, az ő lehetőségük a mi lehetőségünk" - Csűry István püspök beiktatási prédikációja

2010. január 17., címkék: nagyvárad-újváros, csűry istván, Háttér, királyhágómelléki egyházkerület, püspöki beiktatások, püspökválasztás

"Legyen ez a nap a reménység megújulásáé, hogy a következő nemzedékek javára sáfárkodhatunk hagyatékainkkal, ősi iskoláinkkal és új intézményeinkkel. Nem tűrhetjük, hogy megszüntessenek egyetlen óvodai csoportot, vagy iskolai osztályt. Gyermekeinket és ifjainkat egészséges, boldog embereknek neveljük!" – mondta Csűry István,  a Királyhágómelléki Református Egyházkerület új püspöke szombati beiktatásán, a Nagyvárad-újvárosi templomban.

„Gyógyító egyházzá kell lennünk” – beiktatták Királyhágómellék új püspökét

2010. január 16., címkék: királyhágómelléki egyházkerület, Hírek, csűry istván, nagyvárad-újváros, bihari egyházmegye (kre), püspöki beiktatások, püspökválasztás, tőkés lászló

"Engedelmességgel vállald azt a szolgálatot, amire az Úr indít" - mondta Tőkés László leköszönő püspök a Nagyvárad-újvárosi református templomban, ahol szombaton délelőtt beiktatták tisztségébe Csűry Istvánt, a Királyhágómelléki Református Egyházkerület novemberben megválasztott püspökét.