Négy evangélium, egy Jézus-kép

2010. április 04., címkék: nagyhét, Háttér, húsvét, bolyki jános, budapesti teológia, református félóra

A négy evangélium különféleképp írja le a Húsvét eseményeit, a különbözőségekből mégis egységes történet rajzolódik ki. A budapesti teológia nyugalmazott professzora, Bolyki János a Református félóra adásában hasonlította össze a passiótörténet leírásait.

Az egység erősítése – Debreceni lelkészek Nagyvárad-Olasziban

2010. február 15., címkék: nagyhét, nagyvárad-olaszi református, Hírek, evangélizáció

Evangelizációs istentisztelet-sorozatot rendez böjtfő nagyhetében a Nagyvárad–Olaszi református gyülekezet. A Február 14-én kezdődő és 21-éig tartó alkalmakat a debreceni és a nagyváradi lelkipásztorok tartják. Az Olaszi egyházközség második alkalommal szervez határokon átívelő programsorozatot, erősítve ezzel az egységet és az összetartozást.