Határreformokra hív a Református Egyházak Világközösségének küldöttsége

2019. április 29., címkék: usa presbiteriánus egyháza (pcusa), református egyházak világközössége (rev), migráció, mexikó

Nemcsak a migráció okaira, hanem az útjuk során a migránsokat érő bánásmódra is figyelmet fordító radikális reformokra szólított fel a Református Egyházak Világközössége (REV) által vezetett, a Mexikó és az Amerikai Egyesült Államok közötti határhoz látogató nemzetközi keresztyén küldöttség.

Egy óra alatt másolták le a Bibliát

2013. január 16., címkék: biblia, mexikó

Mintegy 2150 hallgató és egyetemi tanár másolta le 59 perc 52 másodperc alatt az egész Bibliát. Az akcióra a mexikói Nuevo Leónban található Montemorelos egyetemében került sor annak 70 éves fennállása alkalmából.