Humanitárius folyosók Európában

2019. november 25., címkék: menekültválság

Az Olaszországi Protestáns Egyházak Szövetsége (FCEI) október elején tanácskozásra hívta európai testvéregyházait és egyházi partnerszervezeteit, köztük a Magyarországi Református Egyház Szeretetszolgálati Irodájának menekültintegrációs szolgálatát. A téma a menekültválságra válaszul általuk kidolgozott humanitárius folyosók voltak.

Identitásválságban

2018. április 17., címkék: migráció, iszlám, menekültválság

Ki vagyok én? Milyen társadalomból származom? Honnan jövök és hová tartok? Milyen értékek fontosak számomra, amiket a gyermekeimnek is tovább adhatok? Hiszek-e Istenben? Milyen lelki-vallási törvények szerint élem a mindennapjaimat? Csupa olyan kérdés, amelyek alapjaiban határozzák meg énképünket és amelyek az iszlám radikalizmus térhódításában is központi szerepet játszottak – derült ki Horváth-Sántha Hanga, a Migrációkutató Intézet vezető kutatója előadásából a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa (MEÖT) Vallásközi Dialógus Bizottságának április 16-i nyílt ülésén.