Idősek a társadalomban

2017. október 28., címkék: diakónia, idősgondozás, leányfalu

Milyen jövő vár a református idősgondozásra? Milyen szerepet töltenek be az idősek a társadalomban? Október nemcsak a reformáció, hanem az idősek hónapja is, ennek kapcsán Beszterczey Andrással, a Magyarországi Református Egyház Szeretetszolgálati Irodájának vezetőjével és Nagy Miklóssal, a leányfalui Idősek Református Szeretetotthonának igazgatójával beszélgettünk.

Kort formálunk vele

2016. március 17., címkék: leányfalu, reformáció 500, steinbach józsef

Határon túli és anyaországi reformátusok találkoztak az elmúlt hétvégén a leányfalui református gyülekezetben tartott reformációi emlékkonferencián. Arról gondolkodtak, ami valamennyi református magyar hívő embert összeköt. Szó esett többek között az Ige olvasásáról és hirdetéséről, a keresztyén ember hivatásáról, a fentről értelmet nyert életútról és az újrakezdés lehetőségéről is.

Meghallgatott imádság

2012. november 04., címkék: leányfalu, felújítás, diakónia, szeretetszolgálat

Hálaadó alkalmat tartottak Leányfalun az Idősek Református Szeretetotthonában, október 25-én. Még a tél beállta előtt elkészült az épület szigetelése és a nyílászárók cseréje. Az önerőből finanszírozott felújítás hetvenhét lakó kényelmét szolgálja.

Tudom, ki az én Atyám!

2011. november 07., címkék: evangélizáció, leányfalu, gulácsy lajos, evangelizáció, pócsmegyer

Gulácsi Lajos nyugalmazott kárpátaljai református püspök evangelizációs istentiszteleteket tart november 11-én, 12-én és 13-án Leányfalun, valamint Pócsmegyeren. Az alkalmak központi témája: tudom, ki  az én Atyám!