Kálvinnal a Szentíráshoz

2016. november 16., címkék: könyvbemutató, kálvin jános, szűcs ferenc, könyvismertető

Szűcs Ferenc Kálvin olvasása közben című kötetének bemutatóját tartották november 15-én a Bibliamúzeum kiállítótermében. A válogatott írásokat tartalmazó könyvet Bogárdi Szabó István református teológus, püspök, egyházunk Zsinatának lelkészi elnöke méltatta.

Hitünk hősei nyomában

2016. november 10., címkék: protestáns hősök, reformátusok lapja, faggyas sándor, könyvismertető

Félszáz nagyhatású magyar protestánsnak állít emléket az elmúlt fél évezredből a Protestáns hősök című portrékötet, amelyet október 28-án mutattak be a budapesti Bibliás Könyvesboltban. Faggyas Sándor újságíróval, a kiadvány szerkesztőjével beszélgettünk.

Önvizsgálatra indít

2016. november 06., címkék: könyvbemutató, károli egyetem (kre), cigánymisszió, landauer attila, nagy attila, könyvismertető

Hiánypótló forráskiadással jelentkezett Landauer Attila kisebbségkutató. „A Kárpát-medencei cigányság és a keresztyén egyházak kapcsolatának forrásai (1567–1953)" című kötete a Károli Gáspár Református Egyetem és a L'Harmattan kiadó közös sorozatában jelent meg. A kötetet október 25-én mutatták be az egyetem Buda Béla-termében.