Ápoljuk a hagyományainkat!

2019. augusztus 22., címkék: rszk, képriport

Örökség, közélet, párbeszéd: ma kezdődik a Reformátusok Szárszói Konferenciája, mi pedig utánajártunk, hogy készülnek elő a szervezők és az önkéntesek.

Mindennapi kenyerünk

2019. augusztus 19., címkék: képriport, augusztus 20.

„Akár egy egész országért, akár egyházi közösségért, akár iskolai osztályért, akár egy családért vagyunk felelősek, mind arra teremtettünk, hogy Istent megismerjük és őbenne boldog életet éljünk!" Ezzel az üzenettel készültek a magyarországi keresztyén egyházak idén az államalapítás ünnepére. Az augusztus 19-i budapesti ökumenikus istentiszteletről képriportban számolunk be.

Keserédes mosolyok

2018. augusztus 04., címkék: szeretetszolgálat (mrsz), banglades, képriport

„Nem lehet leírni azokat a színeket, szagokat, a mégis csillogó gyermektekinteteket. Próbáltuk ép ésszel felfogni, amit láttunk, de ezt nem lehet." 11 magyar közel két hetet töltött a világ egyik legnagyobb menekülttáborában. 11 képben mutatjuk be a Magyar Református Szeretetszolgálat (MRSZ) önkéntes orvoscsoportjának bangladesi útját és a Mianmarból elüldözött rohingják megrázó történetét.

Istentől RENDelt közösségben

2018. július 06., címkék: képriport, dunántúli egyházi napok (rend)

Megerősítő, programokban gazdag találkozón vannak túl a dunántúli reformátusok. Képes összefoglalónk a kaposvári dunántúli Református Egyházi Napokról.

10 kép az önkéntesség erejéről

2018. május 28., címkék: szeretethíd, Szeretethíd, szeretetszolgálat (mrsz), képriport

Olyan, mintha csak tegnap lett volna az első Szeretethíd, pedig ezen a hétvégén már a 10. Kárpát-medencei református önkéntes napokat szervezte meg a Magyar Református Szeretetszolgálat. 10 fotót válogattunk össze archívumunkból, ezeken keresztül mutatjuk be a kezdeményezés egy évtizedes történetét. Nosztalgiázzon velünk!

Egy nap Székelydályán

2017. szeptember 18., címkék: képriport

Az MTI elkísérte egy napjára Fülöp Szabolcs székelydályai lelkipásztort, aki szolgálata mellett gazdálkodik és az egyház tulajdonában lévő földek után kapott területalapú támogatásokból akarja felújítani a falu műemlék templomát.

Tíz év, tizenegy kép, számtalan szolgálat

2016. december 28., címkék: szeretetszolgálat (mrsz), képriport

„Áldottak, akik tudnak adni, másoknak áldássá lenni" – fogalmazott Beszterczey András a Magyar Református Szeretetszolgálat (MRSZ) adományozóinak hagyományos decemberi köszöntésén. A szeretetszolgálati irodavezető ezúttal nemcsak a végéhez közeledő évben elvégzett szolgálatokat, hanem a segélyszervezet 2006-os létrehozása óta eltelt időszakot is értékelte. Fényképes összeállításunkkal az elmúlt évek sokrétű, kitartó és önfeláldozó, Krisztus arcát megmutató és másokat gazdagító áldásos szolgálata előtt tisztelgünk.

A vizek Csillagpontja

2012. július 22., címkék: tata, videó, képriport, csillagpont, ifi

Eső, koncertek vagy rég nem látott arcok? Te mire emlékszel a tavalyi Csillagpontról? Képekkel és videókkal igyekszünk felidézni az öt nap legemlékezetesebb eseményeit és a találkozó különleges hangulatát.