Lélek és test

2019. július 08., címkék: szlovákiai reformátusok (szrke), komárom

Ünnepélyes keretek között adták át június 30-án a Komáromi Református Egyházközség Csillag óvodáját és bölcsődéjét. A Szlovákiai Református Keresztyén Egyháznak ez az első, a magyar kormány Kárpát-medencei óvodafejlesztési programja keretében épült, a 21. századi igényeket minden tekintetben kielégítő, oktatási-nevelési intézménye, amely másfél év alatt készült el.

Felvidéken mutatták be a Theologiai Szemle ünnepi számát

2017. október 19., címkék: theologiai szemle, komárom, theológiai szemle, Theologiai Szemle

A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának folyóiratának a reformáció 500. évfordulója alkalmából összeállított tematikus lapszámát mutatták beoktóber 17-én, először Komáromban, a Selye János Egyetem Református Teológiai Karán, majd Pozsonyban.

A Pátria Rádió Világosság református műsorának ajánla

2010. június 05., címkék: Határon túl, generális konvent, pátria rádió, komárom, bölcskei gusztáv, fazekas lászló

A június 6-i egyházi műsorában egyebek mellett a Generális Konvent komáromi üléséről hangzik el beszámoló.

Először lesz közös költségvetése a Magyar Református Egyháznak

2010. május 27., címkék: tarr zoltán, marian hamari, komárom, trianon, géresi róbert, magyar református egyház, kárpát-medence, generális konvent elnöksége, állampolgárság, Hírek, csomós józsef, fazekas lászló

A felvidéki Komáromban, története során először tanácskozik a határon túl a Generális Konvent. A Kárpát-medencei reformátusság legfőbb tanácskozó testülete közös költségvetést, és a trianoni békeszerződésről szóló nyilatkozatot fogadott el. Az ülésen felszólalt a felvidéki református egyház szlovák nyelvű püspökhelyettese is.