Új élet az öreg épületben

2015. szeptember 21., címkék: tanévnyitó, komádi

Osztály, vigyázz! Tanító néninek tisztelettel jelentem, az osztály tanulásra készen áll! – harsogja két másodikos kisdiák a tanóra kezdetén a komádi Sulyok István Református Általános Iskolában. A lelkesedés nem véletlen, hiszen az intézmény elindulása az utolsó pillanatig bizonytalan volt, Isten kegyelméből végül mégis elindulhatott.

A békülés útján?

2015. szeptember 21., címkék: komádi, interjú

A komádi presbitérium iskolaalapítási szándékának nyilvánosságra kerülésével párhuzamosan sajtókampány indult a református egyház ellen, amelyben a szegregáció szándékával vádolták meg a gyülekezetet. Azt állították, hogy a komádi reformátusok hátrányos helyzetű és cigány gyerekek nélküli iskolát szeretnének létrehozni településükön. Balogh Sándor komádi lelkipásztort kérdeztük.