Megújul a kisvárdai református óvoda és iskola

2017. június 20., címkék: református oktatás, kisvárda

Lerakták a református oktatási intézmény új épületszárnyának alapkövét június 18-án.

„Kézen fogva hozzák vissza a szüleiket” – népszerű a Kontrasztkiállítás

2010. március 05., címkék: százvai lászló, kisvárda, kontrasztkiállítás, Hírek, ifjúság

Több mint négyezren látták már a Kontrasztkiállítást. Kisvárdán januárban nyílt meg a református egyház és a rendőrség közös ifjúság és családmentő kiállítása, amely már biztosan nem tudja bezárni kapuit március 12-én a nagy érdeklődés miatt. Határon túlról is érkeznek látogatók – mondja Százvai László, a kiállítás szervezője, majd hozzáteszi, március végéig még biztosan nyitva lesz a tárlat.

"Fogalmatok sincs, hogy mit csináltatok!" – a fővárost is meghódíthatja a Kontrasztkiállítás

2010. január 22., címkék: debrecen, Háttér, százvai lászló, timóteus társaság, kisvárda, kontrasztkiállítás

Döbbenetes hatással van a Kontrasztkiállítás a látogatókra. Folyamatosan érkeznek a csoportok, és nem csak a fiatalok kíváncsiak rá. Magyarország egyik legnagyobb médiaügynökségének vezérigazgatója, miután megnézte a tárlatot, felajánlotta, hogy Budapestre is vigyék el, hogy még többen láthassák.

„Egy hatalmas sikoly, nem simogat, hanem felráz"- a Kontrasztkiállításról

2010. január 12., címkék: kisvárda, Háttér, ifi, reformátusok lapja

Ha a kisvárdai református fiatalokról esik szó, egyházunkban, de talán még azon kívül is sokaknak a színjátszás, az ifi által színpadra állított nagyszabású énekes-zenés-táncos darabok, a hit kérdéseivel foglalkozó Damaszkusz, a hazaszeretetet zászlajára tűző Pilvax, és a kettőt együtt megszólaltató A Megfeszített című rockopera jut eszébe. A Biblia évében, 2008 nyarán mégis valami egészen új ötlettel rukkolt elő a szabolcsi kisváros református gyülekezetének ifjúsága.

Megállni a végzetes lépéshez vezető úton - kiál(lí)tás az ifjúságért

2010. január 11., címkék: kisvárda, kontrasztkiállítás, Hírek, bölcskei gusztáv

A rendőrségben és az egyházban az a közös, hogy egyiknek sincsenek illúziói az emberről, mindkettő ismeri a bűn valóságát”- mondta Bölcskei Gusztáv püspök, a zsinat lelkészi elnöke a Kontrasztkiállítást megelőző sajtótájékoztatón. A Magyarországi Református Egyház és a Rendőrség ifjúságvédelmi kiállítása január 11. és március 12. között tekinthető meg Kisvárdán. A tárlatra mintegy négyezer fiatalt várnak a szervezők.

Kontrasztkiállítás - a rendőrség és a református egyház a fiatalságért

2009. december 22., címkék: kisvárda, kontrasztkiállítás, Hírek, ifjúság- és családmentő kiállítás

Ifjúság- és családmentő kiállítást szervez a rendőrség és a református egyház. A Kontrasztkiállításon multimédiás eszközök segítségével mutatják be a fiatalokat érintő problémákat, érintve a kábítószerek, az abortusz, a családon belüli erőszak, az öngyilkosság, a válások és a globális pénzhatalom kérdését.