Új japán könyvtár a Károli Gáspár Református Egyetemen

2019. december 06., címkék: japán, Japán, károli egyetem (kre)

Húszezer példányos könyvszállítmány érkezett Magyarországra a japán-magyar diplomáciai kapcsolatok felvételének 150 éves évfordulója alkalmából. December 5-én a könyvadományból ötezer darabot adtak át a Károli Gáspár Református Egyetemnek, ennek köszönhetően Magyarország legnagyobb japán nyelvű könyvtára jön létre a református intézmény Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karán.

Új japán könyvtár a Károli Gáspár Református Egyetemen

2019. december 06., címkék: japán, Japán, károli egyetem (kre)

Konferencia Japánról a Károli Egyetemen

2011. április 18., címkék: Hírek, Japán, károli egyetem, japán, tudományos konferenciák

Japán, Kína, Korea: Kölcsönhatások - Múlt, jelen, jövő címmel rendez konferenciát a Károli Gáspár Református Egyetem Japanológiai Tanszéke április 27-én.

Konferencia Japánról a Károli Egyetemen

A saját épségünkért is aggódnunk kellett

2011. március 17., címkék: Háttér, szeretetszolgálat (mrsz), természeti katasztrófák, Japán, japán, osgyán dániel

Visszatért Japánból az MRSZ négytagú küldöttsége. A hárommilliós segélyből nyolcszáz családhoz tudtak ivóvizet és élelmiszert eljuttatni. A földrengés sújtotta országban tapasztaltakról Osgyán Dániel, a küldöttség vezetője beszélt.

A saját épségünkért is aggódnunk kellett

Megérkezett Japánba a Magyar Református Szeretetszolgálat csapata

2011. március 14., címkék: szeretetszolgálat (mrsz), természeti katasztrófák, Hírek, Japán, adománygyűjtés, japán

A Magyar Református Szeretetszolgált négy fős csoportja kedd reggel érkezett meg Tokióba. A küldöttek először a Japán testvéregyház vezetőivel találkoznak. A segítségnyújtásra nagy szükség van, mert a helyzet rosszabb a vártnál. A fukusimai atomerőmű robbanása miatt a sugárzás a megengedett érték százhatvanszorosa, a szél pedig Tokió felé fúj.

Megérkezett Japánba a Magyar Református Szeretetszolgálat csapata

Nem utazik Japánba a Magyar Református Szeretetszolgálat orvoscsoportja

2011. március 12., címkék: japán, adománygyűjtés, Japán, Hírek, természeti katasztrófák, szeretetszolgálat (mrsz)

Azért döntöttek így, mert a fukusimai atomerőműben történt szombati robbanás miatt nem jutnának át azon az evakuált zónán, amelytől északra van az a terület, ahol szükség lenne a segítségre. Az MRSZ adománygyűjtést indított a bajbajutottak megsegítésére. Az orvoscsoport kész útnak indulni, ha a korlátozást feloldják.

Nem utazik Japánba a Magyar Református Szeretetszolgálat orvoscsoportja

Szombaton indul az MRSZ orvoscsoportja Japánba

2011. március 11., címkék: japán, Japán, Hírek, természeti katasztrófák, szeretetszolgálat (mrsz), zsinati elnökség

A Japánt megrázó hatalmas erejű földrengés után a Magyarországi Református Egyház Elnöksége felkérte a Magyar Református Szeretetszolgálatot (MRSZ), hogy lehetőségei szerint vegyen részt a katasztrófa áldozatainak megsegítésében. Az MRSZ orvoscsoportja szombaton indul a katasztrófa sújtotta országba.

Szombaton indul az MRSZ orvoscsoportja Japánba

Az első karácsony Japánban

2010. december 16., címkék: Nagyvilág, japán, Japán

A Krisztus Egyesült Egyháza Japánban/KYODAN nevű egyház honlapján olvasható egy cikk az első japán karácsony történetéről.

Az első karácsony Japánban

2010. december 16., címkék: Nagyvilág, japán, Japán

Japán püspökök tiltakozása az ország újra felfegyverkezése ellen

2009. december 19., címkék: Nagyvilág, japán, joseph mitsuaki takami, nagaszaki érseke, Japán

Joseph Mitsuaki Takami, Nagaszaki érseke az UcaNews ázsiai katolikus hírügynökségnek adott nyilatkozatában megállapította: Az ország jelenlegi fegyveres erői bőven megfelelnek annak a feladatuknak, hogy megvédjék Japánt egy esetleges külső támadástól.

Japán püspökök tiltakozása az ország újra felfegyverkezése ellen

Japán kritika a keresztyénségről