Megbékélő kalandtúra

2010. április 22., címkék: hálaadás, berekfürdő, Háttér

Különös atmoszférája, erős kisugárzása teszi vonzóvá a berekfürdői Megbékélés Házát. A ház egy olyan találkozóhely, ahol csönd és nyugalom fogadja a betérőt. Lehetőségünk adódik egymás szemébe nézni, örülni egymásnak, elmélkedni, elvonulni, elcsendesedni. Talán az idő is megáll egy kicsit.

Isten egyik szigete

2010. március 22., címkék: Háttér, hálaadás, református oktatás, bölcskei gusztáv, hajdúnánás, gacsályi gábor

Amikor megérkeztem Hajdúnánásra és megkérdeztem, hol találom Gacsályi Gábor lelkipásztort, a szervezők készségesen azt válaszolták: a templomban, a gyülekezeti házban, a parókián, az iskolában, vagy az idősek otthonánál. Először értetlenül álltam a válasz előtt, majd megköszöntem a segítséget és továbbléptem. Abban a pillanatban értettem meg a választ. Az öt épület kertszomszédságban van egymással. A templom parkja és a mögötte lévő épületek kis szigetet alkotnak Hajdúnánás szívében.

Hálaadás a 20 éve visszakapott Kollégiumért

2010. március 22., címkék: hálaadás, Gyülekezeti hírek, hálaadó istentiszetelet, református oktatás, kecskemét

1990. március 25-én ünnepi ülésén mondta ki a Kecskeméti Református Egyházközség Presbitériuma az 1948-ban államosított Kollégium újraindítását. A református oktatás újraéledésére és a Kecskeméti Református Kollégium 20 éves fennállására emlékeznek március 27-én délelőtt fél tizenegykor a Kecskeméti Katona József Színházban.

"Isten számtalan módon mutatta meg az Ő kegyelmét" – jubileumi ünnepséget tart az erdélyi Református Mentő Misszió

2010. január 29., címkék: hálaadás, erdélyi református mentő misszió, Határon túl

Az erdélyi Református Mentő Misszió és a Bonus Pastor Alapítvány március 13-án az idén is megszervezi hagyományos hálaadó alkalmát Magyarózdon, mely most egyben jubileumi ünnepség is: az ózdi Terápiás Otthonban öt éve nyújtanak hosszú távú terápiás kezelést szenvedélybeteg férfiak számára, ugyanakkor három éve indult a missziós munkatársakat képző Trans-Silvanus Intézet.