A Kárpát-medence református ízei

2019. szeptember 21., címkék: hajdúnánás

A bioélelmiszerek állnak majd az idei Református Ízek Találkozójának középpontjában. A másodszor megrendezendő találkozó célja, hogy még szorosabb kapcsolatot teremtsen református gazdálkodók között – foglalkozzanak akár tejjel, mézzel, gabonával, fűszerpaprikával vagy állattenyésztéssel. A részletekről Zila Gábort, a szervező Református Közéleti és Kulturális Alapítvány titkárságvezetőjét kérdeztük.

Nézd, itt a víz!

2013. szeptember 30., címkék: hajdúnánás, teremtés hete

A tiszta víz, igazi kincs!- mondta igehirdetésében Réz-Nagy Zoltán debreceni evangélikus lelkész, a Teremtés Hetét megnyitó ökumenikus istentiszteleten, a hajdúnánási református templomban.

A teremtésvédelem elkötelezettjei

2012. október 14., címkék: teremtés hete, hajdúnánás, teremtésvédelem, ökogyülekezeti díj

Ökogyülekezeti díjat kapott a Hajdúnánási Református Egyházközség.

Zöld alternatívák az egyházban

2011. október 20., címkék: teremtés hete, hajdúnánás

A telkibányai közösség  5 napos programmal készült a Teremtés megünneplésére szeptember 28. és október 2. között.

Isten egyik szigete

2010. március 22., címkék: Háttér, hálaadás, református oktatás, bölcskei gusztáv, hajdúnánás, gacsályi gábor

Amikor megérkeztem Hajdúnánásra és megkérdeztem, hol találom Gacsályi Gábor lelkipásztort, a szervezők készségesen azt válaszolták: a templomban, a gyülekezeti házban, a parókián, az iskolában, vagy az idősek otthonánál. Először értetlenül álltam a válasz előtt, majd megköszöntem a segítséget és továbbléptem. Abban a pillanatban értettem meg a választ. Az öt épület kertszomszédságban van egymással. A templom parkja és a mögötte lévő épületek kis szigetet alkotnak Hajdúnánás szívében.