Iskolapélda szeretetből

2019. december 07., címkék: interjú, göncruszka, sohajda levente, advent

Fényárban úsznak az általános iskola folyosói Göncruszkán. Pedagógusok és gyerekek együtt készülnek a karácsonyra ott, ahol még a tornatermet is a Miatyánk szövege díszíti. Az ünnepi világítást januárban leszedik, azonban a fény megmarad. Az abaúji kis falut ugyanis az elmúlt években teljesen újjáépítette az ott szolgáló lelkész házaspár. Sohajda Levente édesapjától örökölte a méhészetet, amelynek bevételéből felújították az iskolát, az óvodát, és rendbe tették a helyi templomot is. Tudatos ünnepvárásról, az Istenhez vezető utakról és a mélyszegénységben megszólaló karácsonyi örömhírről mesélt nekünk.

Sajtódíjat ért a református gyülekezet

2019. június 09., címkék: göncruszka

Egy református kisközösségről szóló cikk nyerte a Vízy Dorka emlékére alapított sajtódíjat. Az immár negyedjére odaítélt független magyar újságírói elismerést Jankovics Márton kapta A falu, amelyik a mézből épített iskolát magának című, a 24.hu-n megjelent írásáért.

A méz hegyeket mozgat

2013. március 08., címkék: göncruszka, cigánymisszió, vizsoly

Thomas Greif, német újságíró 2012 novemberében Magyarországra látogatott, majd riportot készített élményeiről a Sonntagsblatt februári számába. Greif az ország északi régiójába, a Miskolc környéki falvakba látogatott el tavaly novemberben, s az ott működő református közösségek reményt keltő, és a szegénységből és nyomorból is kiutat kereső tevékenységét mutatta be írásában, melyből néhány gondolatot emeltünk ki.