Így teljesülhet a fogadalom

2019. november 17., címkék: gólyavár

„A szülők azt mesélik, hogy a gyerekek hétvégén is bepakolnak a kis táskájukba és jönnének az oviba – ennél nagyobb megerősítésre nincs is szükségünk” – fogalmaz Varga Tünde, a rimaszombati Gólyavár Református Óvoda igazgatója. Gömörbe látogatva megismerkedtünk a felvidéki magyar óvodások mindennapjaival, utána jártunk, milyen kihívásokkal néz szembe egy szeptemberben megnyílt intézmény, ahogy az is kiderült, hogyan igyekszik teljesíteni a keresztelésekkor tett fogadalmát egy református gyülekezet.