Gyarapodó gyülekezet Gyúrón

2019. április 04., címkék: gyúró

„A gyülekezetünk már tizenöt éve folyamatosan építkezik" – mondja Kádár Ferenc lelkipásztor, miközben felfelé kapaszkodunk az 1780-as években épült gyúrói református templom tornyában futó évszázados falépcsőkön. „Nem kell aggódni, biztonságos" – nyugtat meg. Tapasztalatból beszél, ugyanis az elmúlt időszakban többször is felment a karzat mögötti kisajtón át a toronyba a rakoncátlankodó harangok miatt. A településen annak jártunk utána, milyenek egy élő vértesaljai gyülekezet mindennapjai, ahol egymást váltják a lelki és a fizikai építkezés időszakai.

Segítség a gyúróiaknak

2015. augusztus 27., címkék: gyúró, természeti katasztrófák, adománygyűjtés

Tovább gyűjtenek a gyúrói viharkárosultaknak, mert a biztosított családok is csak alig kaptak kártérítést házaik helyreállítására. A Fejér megyei településre nyár közepén csapott le a korábban soha nem látott mértékű vihar. A település református polgármestere és lelkipásztora is beszámolt a gyúróiak helyzetéről.