Újjáéledt haiti remények – újjáépülő templomok

2010. június 24., címkék: földrengés, Ökumené, haiti, ökumené

Templomok nélkül nincs tartós haladás – hallani újabban Haiti szigetén, ahol a január 12-i hatalma földrengés sok templomot lerombolt. Ökumenikus delegáció járt a szigetországban, ők is reményt és támogatást vittek.

Miért engedte Isten?

2010. március 12., címkék: földrengés, Háttér, körkép, haiti

Húsz év alatt megnégyszereződtek a természeti katasztrófák a Földön. A csapások váratlanul jönnek, felkészülni rájuk szinte lehetetlen. Idén csak a földrengések több mint százezer áldozatot követeltek. Megmozdult a föld Haitin, Chilében, Törökországban. Református lelkipásztorokat kértünk, hogy osszák meg olvasóinkkal gondolatikat, miért hagyja Isten a nagy katasztrófákat, a vétlen áldozatokat. Nemcsak elgondolkodtató válaszok, hanem érdekes kérdések is születtek.