Ősi komplexumot találtak Ábrahám szülőhelyének közelében

2013. április 06., címkék: feltárás, irak, régészet

Az óriási komplexum, amit a sokak által a bibliai Ábrahám szülőhelyének hitt Ur mellett találtak, rendkívüli módon felvillanyozta a régészeket, mivel évek óta nem kutathattak a régióban a helyi lázongások és felkelések miatt.

A ház maradványai, amelyben Jézus is járt

2010. január 04., címkék: Ökumené, názáret, jézus háza, feltárás, ökumené

Izraeli régészek megtalálták annak a háznak a maradványait, ami Názáretben állhatott Jézus idejében. Valószínűleg Jézus is látta, talán járhatott is benn

Anjou-kori freskók a felvinci református templomban

2009. augusztus 26., címkék: feltárás, freskó, Határon túl, erdélyi egyházkerület, felvinc

Az elmúlt hétvégén Felvincen immár negyedik alkalommal szervezték meg a Felvinc Napokat. A református templomban látható, nagyszerűen restaurált freskót 1996-ban fedezték fel.