Az evangélizáció a missziói szolgálat mai lehetősége és realitása

2013. június 30., címkék: evangelizáció, ökumenikus tanács (meöt), evangélizáció, ökumenikus, lelkész konferenica

Június 24–28. között ismét megrendezték az Ökumenikus Missziói Konferenciát lelkésziek és munkatársaik számára Révfülöpön.

Az evangélizáció a missziói szolgálat mai lehetősége és realitása

Együtt az Élet felé - Manila

2012. március 27., címkék: evangélizáció, misszió, egyházak világtanácsa (wcc), fülöp-szigetek, evangelizáció, konferencia

Kedden ért véget az Egyházak Világtanácsának manilai ökumenikus missziói konferenciája, melyen Dani Eszter is részt vett előadóként.

Együtt az Élet felé - Manila

Alapok - falak - kapuk

2012. március 01., címkék: cseri kálmán, evangelizáció, tiszántúli egyházkerület, evangélizáció

Evangelizációs hetet szervez a debreceni és a hajdúvidéki egyházmegye. Március 19-étől 25-éig minden este Cseri Kálmán református lelkipásztor hirdet Igét.

Alapok - falak - kapuk

Nők a Bibliában - evangelizáció

2012. február 14., címkék: evangelizáció, veresegyház, evangélizáció

Női igehirdetők szolgálnak a Veresegyházi Református Egyházközség evangelizációs hetén február 27. és március 4. között.

Nők a Bibliában - evangelizáció

2012. február 14., címkék: evangelizáció, veresegyház, evangélizáció

Hol van a Krisztus szerinti öröm az életünkben? Adventi evangelizáció

2011. december 05., címkék: evangélizáció, bacskai bálint, Advent 2011, Gyülekezeti hírek, evangelizáció

Számos esetben a keresztyének a Krisztustól származó örömüket azért veszítik el, mert engedik, hogy túlzottan is önmaguk gondjai nehezedjenek rájuk. Az Istentől való dicsőséget pedig szívesen felcserélik az egymástól várt dicséretekkel, elismerésekkel. Ezeket a gondolatokat fogalmazta meg a négy napon át tartó nyílt előadássorozat kezdő alkalmán, a Széchenyi utcai gyülekezet hallgatósága előtt Bacskai Bálint, a budapesti, józsefvárosi református gyülekezet lelkipásztora.

Hol van a Krisztus szerinti öröm az életünkben? Adventi evangelizáció

Tudom, ki az én Atyám!

2011. november 07., címkék: evangélizáció, leányfalu, gulácsy lajos, evangelizáció, pócsmegyer

Gulácsi Lajos nyugalmazott kárpátaljai református püspök evangelizációs istentiszteleteket tart november 11-én, 12-én és 13-án Leányfalun, valamint Pócsmegyeren. Az alkalmak központi témája: tudom, ki  az én Atyám!

Tudom, ki az én Atyám!

Reménység Fesztivál

2011. október 25., címkék: evangélizáció, ökumenikus, reménység fesztivál, ökumenikus tanács (meöt), evangelizáció

A Reménység Fesztivál Lelkipásztori Bizottsága tisztelettel és szeretettel hívja a különböző felekezetek lelkészeit egy tájékoztató jellegű találkozóra 2011. november 15-én 14.00 órai kezdettel.

Reménység Fesztivál

„Reformáció-megújulásunk” – nyírségi evangelizáció

2011. október 16., címkék: evangelizáció, Reformáció hónapja, nyírségi egyházmegye, európa rádió, cseri kálmán, reformáció hónapja, evangélizáció

Egyházmegyei evangelizációs hetet szerveznek a Nyírségben 2011. október 17-től 22-ig "Reformáció-megújulásunk" címmel.

„Reformáció-megújulásunk” – nyírségi evangelizáció

Evangelizációs esték a gyulai reformátusoknál

2011. szeptember 13., címkék: gyula, Gyülekezeti hírek, evangelizáció, evangélizáció

Bővelkedni a hitben, a szegénységben és a szeretetben címmel szeptember 15-én, 16-án és 17-én evangelizációs istentiszteletek lesznek a gyulai református templomban.

Evangelizációs esték a gyulai reformátusoknál

Lelki Oázis Hétvége és evangelizáció Pestújhelyen

2011. augusztus 26., címkék: evangelizáció, cseri kálmán, budapest-pestújhely, evangélizáció

Nt. Cseri Kálmán nyugalmazott református lelkipásztor evangelizál 2011. szeptember 8. és 10. között, minden este 18 órai kezdettel a Budapesten, a Pestújhely-Újpalotai Református Egyházközség Sztárai Mihály téri templomában, melyre szeretettel hívnak és várnak minden érdeklődőt.

Lelki Oázis Hétvége és evangelizáció Pestújhelyen