Szír egyházi vezetők Magyarországon

2018. október 05., címkék: előzetes, közel-keleti reformátusok

Szíriai arab és örmény református egyházvezetők látogatnak hétfőn Magyarországra, hogy testvéregyházi kapcsolataink jövőjéről egyeztessenek egyházunk vezetőivel, valamint oktatási és szociális intézményeink képviselőivel. Ennek apropójából összeszedtük közel-keleti partnerkapcsolataink eddigi alakulását.

Pünkösdre készülve

2016. május 13., címkék: pünkösd, előzetes

Idén május 15-én van pünkösdvasárnap, melyet minden évben a húsvét utáni 50. napon ünneplünk.

Őszi ülésszak következik

2015. november 12., címkék: előzetes, xiv. zsinati ciklus 3. ülés

November 18-án és 19-én tartja következő ülését a Magyarországi Református Egyház Zsinata, a harmadikat ebben a hatéves ciklusban. Előzetes.

Lezárul egy korszak

2014. november 09., címkék: előzetes, közvetítés, Közvetítés, bölcskei gusztáv, zsinat, xiii. zsinati ciklus 15. ülés

November 12-13-án tartja utolsó ülését a Magyarországi Református Egyház Zsinata a tizenharmadik zsinati ciklusban. Az MRE legfőbb döntéshozó és intézkedő testülete jelenlegi összetételében befejezi munkáját és ezzel véget ér Bölcskei Gusztáv püspök, a Zsinat lelkészi elnökének tizennyolc éves egyházkormányzói időszaka is.