Évtizedes hűség az elesettekért

2019. február 16., címkék: dizseri-díj

„Próbáltam a sok feladat között lehajolni azokhoz az emberekhez, akiket nem vettek észre mások" – fogalmazott Kató Ibolya pszichológus, a Keresztyén Ifjúsági és Diakóniai Alapítvány vezetője, miután átvette a Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díjat. A Bethesda Gyermekkórház egykori igazgató főorvosáról elnevezett elismerést már tizenötödik alkalommal adták át szombaton a budapesti Hold utcai református templomban.

Lélektől lélekig

2018. március 09., címkék: Dizseri Tamás, dizseri tamás, dizseri-díj, szeretetszolgálati díj, győri zsófia

„Nekem a munkám a hivatásom, a szenvedélyem, a hobbim. Az igazi kitüntetés az, hogy végezhetem” – fogalmazott Győri Zsófia, a Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség Immanuel Otthonának vezetője, amikor március 9-én, a budapesti Hold utcai református templomban átvette a Bethesda Gyermekkórház egykori főigazgatója, Dizseri Tamás emlékére alapított szeretetszolgálati díjat.

Átadták a Dizseri Tamás Szeretetszolgálati díjat

2017. január 30., címkék: diakónia, dizseri-díj

Derencsényi Zsuzsa vehette át a Bethesda Gyermekkórház egykori igazgatójának emlékére alapított szeretetszolgálati díjat. A díjjal járó, irgalmas samaritánust ábrázoló emlékplakettet a budapesti Németajkú Gyülekezet Hold utcai templomában adták át január 28-án.

Irgalommal szolgálva

2016. március 02., címkék: bethesda, bencze jános, dizseri-díj, reformátusok lapja

Tizenkettedszer adták át a Bethesda Gyermekkórház fiatalon elhunyt főigazgatója, Dizseri Tamás emlékére alapított szeretetszolgálati díjat a budapesti Hold utcai református templomban február 28-án. A református egyház, a Dunamelléki Egyházkerület, a Hold Utcai Egyházközség Protestáns Fóruma és a Bethesda Gyermekkórház által alapított díjat idén Bencze Já­nos lelkipásztor, a kórház diakóniai igaz­gatója, a Bethesda Kórház Alapítvány titkára vette át.

Lelkipásztorok is igényelhetik a csokot

2016. február 27., címkék: dizseri-díj, csok, balog zoltán

A családok otthonteremtési kedvezményét (csok) azok a protestáns lelkipásztorok is igényelhetik, akiknek lakóhelyét a gyülekezet jelöli ki - jelentette be az emberi erőforrások minisztere február 27-én. Balog Zoltán erről a Dizseri-díj szombati budapesti átadóünnepségén beszélt.

Átadták a Dizseri-díjat

2015. február 09., címkék: reformátusok lapja, dizseri tamás, dizseri-díj, paróczai zoltánné

Paróczai Zoltánné, az érdi Dizseri Tamás Habilitációs Központ vezetője vehette át idén a Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díjat február 7-én a Hold utcai református templomban a fogyatékkal élők és családjaik körében végzett diakóniai szemléletű szolgálatáért, emberi hozzáállásáért, a fogyatékosügyben létrehozott életművéért. Az intézményvezető harminckét éve szolgálja Érden a fogyatékkal élő emberek korai fejlesztésének és társadalmi integrációjának ügyét.

Az Irgalmas Samaritánus büszkeségei

2014. február 27., címkék: dizseri-díj, katkó lászló, reformátusok lapja

Istennek nincsenek egészséges és beteg, türkmén, magyar és cigány gyermekei, csak gyermekei – Katkó Lászlóval, a nagydobronyi Irgalmas Samaritánus Református Gyermekotthon vezetőjével beszélgettünk a Dizseri-díj átadó ünnepsége után.

A többlet

2014. február 16., címkék: dizseri-díj, kitüntetések

Tizedszer adták át a Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díjat február 15-én Budapesten. A Bethesda Gyermekkórház alapító főigazgatójának emlékére szervezett tizenegyedik emlékkonferencián Katkó László, a nagydobronyi Irgalmas Samaritánus Református Szeretetotthon vezetője vehette át az elismerést a Hold utcai református templomban.