Nem szégyelljük az evangéliumot

2017. november 01., címkék: reformáció, október 31., Aréna

Különleges módon ünnepelték a protestáns egyházak a reformáció ötszázadik évfordulóját október 31-én a Papp László Sportarénában, így legalább egy napra Budapest is a reformáció városa lehetett. Az alkalom résztvevőivel arról beszélgettünk, hogy érezték magukat és mit jelent számukra a keresztyénség.

Együtt képviselni az igazságot

2017. október 31., címkék: reformáció 500, orbán viktor, aréna, Aréna

„Lehet a reformációt úgy ünnepelni, mint ami nem néhány felekezet, egy részközösség ügye, hanem részt vállalás a közös hivatásból, amely ránk bízatott" – fogalmazott Orbán Viktor miniszterelnök a reformációi emlékév központi rendezvényén, a protestáns egyházak ünnepi istentiszteletét követően.

Együtt képviselni az igazságot

2017. október 31., címkék: reformáció 500, orbán viktor, aréna, Aréna