A kereszténység védelme alkotmányos kötelesség lett

2018. június 20., címkék: alaptörvény

Elfogadta az Országgyűlés az alaptörvény hetedik módosítását június 20-án: ennek részeként az állam minden szervének kötelességévé vált az ország alkotmányos önazonosságának és keresztény kultúrájának védelme.

A keresztény kultúra védelme is bekerülhet az alaptörvénybe

2018. június 16., címkék: alaptörvény

Magyarország keresztény kultúrájának védelme is bekerülne alaptörvénybe az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága által június 14-én megszavazott módosító indítvány szerint.

Öt éves az alaptörvény

2016. április 25., címkék: alaptörvény, bogárdi szabó istván

Bogárdi Szabó István püspök képviselte egyházunkat az alaptörvény kihirdetésének ötödik évfordulója alkalmából április 25-én tartott ünnepségen az Országházban.

Nemzeti szuverenitásunk alapkérdései

2016. április 15., címkék: debreceni kollégium (drk), bogárdi szabó istván, alaptörvény

Az Igazságügyi Minisztérium, a Debrecen Megyei Jogú Városa Önkormányzata és a Magyarországi Református Egyház április 14-én konferenciát szervezett a Debreceni Református Kollégium Oratóriumában az Alaptörvény elfogadásának 5. évfordulója alkalmából.