Irány Afganisztán

2011. március 02., címkék: reformátusok lapja, tábori lelkészség, afganisztán

Sajtos Szilárd főhadnagy, református tábori lelkész a Magyar Honvédség Afganisztánban tevékenykedő Tartományi Újjáépítési Csoportja (PRT) kötelékében fog szolgálni a következő időszakban.

Ismét református segélyanyag a katonai misszióba

2010. december 18., címkék: tábori lelkészség, Háttér, afganisztán

Több közös segélyezésen vannak már túl a Protestáns Tábori Lelkészi Szolgálat lelkipásztorai és a Magyar Honvédség CIMIC (civil - katonai kapcsolatok) szakemberei.

Végső búcsút vettek az Afganisztánban elhunyt hadnagytól

2010. augusztus 30., címkék: in memoriam, afganisztán, pappné ábrahám judit, Hírek, In memoriam

Szülőfalujában, Alacskán a református egyház gyászszertartása szerint kísérték utolsó útjára Pappné Ábrahám Juditot, az Afganisztánban hősi halált halt magyar katonát.

Afganisztán: keresztyénellenes erőszakhullám

2010. augusztus 11., címkék: Ökumené, keresztényüldözés, ökumené, afganisztán

Azoknak az orvosoknak, akiket a hét végén Afganisztán észak-keleti részén megöltek, azért kellett meghalniuk, mert keresztyének voltak – jelentette ki Rino Fisichella kúriai érsek. A nyolc áldozat mind nyugati orvos volt. Hillary Clinton, az Egyesült Államok külügyminisztere szándékosan brutális erőszakról beszélt az eset kapcsán.

Német egyházi vezetők kritikusan Afganisztánról

2010. január 05., címkék: Nagyvilág, német protestáns egyház (ekd), újév, Újév, afganisztán

A Német Protestáns Egyház, az EKD elnök-püspöke, Margot Käßmann és a Rajnai Protestáns Egyház elöljárója, Nikolaus Schneider kritikusan nyilatkozott  a német haderő egységeinek afganisztáni jelenlétéről.

Brémai protestáns lelkészek követelése

2009. december 30., címkék: ekd, Ökumené, afganisztán

Harmincöt brémai protestáns lelkész írta alá azt a nyilatkozatot, amiben követelik a német hadsereg katonáinak kivonását Afganisztánból. Nyilatkozatukkal támogatják a brémai békefórum hasonló követelését…