Megérkeztek az első menekültek Olaszországba a humanitárius folyosón keresztül

2016. február 10., címkék: Olaszország, egyházak világtanácsa (evt), menekültügy

Az Egyházak Világtanácsa (EVT) számolt be az olaszországi protestáns egyházak és katolikus közösség összefogásában kezdeményezett kormányzati program első eredményéről. Összesen 1000 menekült juthat biztonságosan Olaszországba.

Protestánsként Dél-Olaszországban

2012. augusztus 17., címkék: Olaszország, reformátusok lapja, David Zomer

A más vallású pap – még mindig csak így emlegetik Pachinóban David Zomer lelkipásztort. David amerikai református misszionáriusként immár nyolcadik éve szolgál Olaszországban. A fiatal lelkipásztorral a szicíliai protestantizmusról, a szigetlakók mindennapjairól beszélgettünk.