Erdélyben segített a menekültmisszió

2013. február 25., címkék: erdély, menekültmisszió

A református menekültmisszió tanárai negyven órás képzést tartottak diakónusoknak és szociális munkásoknak a Kolozs megyei Mérán. A kis erdélyi faluban számos analfabéta, valamint szegény, rászoruló család él. A helyi szociális munkások és önkéntesek – a többi közt – azzal segítenek rajtuk, hogy a gyerekeket korrepetálják, adományokat gyűjtenek, és látogatják a családokat.

Az Üzenet szeptember elsejei számából

2011. szeptember 01., címkék: erdély, Határon túl, üzenet, lapszemle

A készülő új liturgiáról és a teológiai oktatás jövőjéről is olvashatunk az Erdélyi Református Egyházkerület lapjának legújabb számában.

Több lehetőséget lehetett volna találni az igazi ügy képviseletére

2011. május 04., címkék: erdélyi református, tőkés istván, Határon túl, erdély, kitüntetés

Tőkés István, a nemrég magyar állami kitüntetésben részesült nyugalmazott kolozsvári teológiai professzor vall életéről, családjáról és az erdélyi magyarság kilátásairól.

Díjazták a fogyatékkal élő alkotókat

2010. december 11., címkék: Határon túl, erdély, sepsiszentgyörgy, diakónia, fogyatékkal élők

A fogyatékkal élő alkotóknak hozott létre díjat a sepsiszentgyörgyi Diakónia Keresztény Alapítvány Írisz Háza.

Ne maradjunk el a bethleni reformátusságtól!

2010. november 14., címkék: erdély, huszár pál, reformáció, bethlen gábor, Bethlen-megemlékezés 2010, vallásszabadság

„Bethlen Gábor ma sok mindenben kritizálna bennünket, magyar reformátusokat és bizonyára a kritikára rá is szolgálnánk” – véli Huszár Pál főgondnok.