Nemzetközi elismerést kapott a Bibliamúzeum

2017. június 22., címkék: díjátadó, bibliamúzeum, reformátusok lapja

Három díjat is elhozott a Bibliamúzeum az AVICOM F@IMP 2.0 fesztiválról június 14-én – erről kérdeztük Timár Gabriella lelkipásztort, a múzeum igazgatóját.

Megnyitotta kapuit a Bibliamúzeum

2017. január 19., címkék: dunamelléki egyházkerület, bibliamúzeum, biblia

„A Biblia az a könyv, amelynek ismerete nélkül nem lennének keresztyén közösségek, sem európai és magyar kultúra" – mondta Balog Zoltán, református lelkipásztor, az emberi erőforrások minisztere a Bibliamúzeum január 19-i átadóján. A múzeum mintegy 300 négyzetméteren mutatja be a Biblia világát Budapest szívében, a Ráday utca 28. szám alatt.

Nyitott könyv

2017. január 02., címkék: bibliamúzeum

A reformációi emlékévre készülve megújult Bibliamúzeumával várja a látogatókat a Dunamelléki Református Egyházkerület Ráday Kollégiuma. Timár Gabriella Ullával, a múzeum vezetőjével végigjártuk a tárlatot, melynek a hivatalos megnyitójára januárban kerül sor.

Bibliamúzeumot alapítottak Tiszaderzsen

2015. április 20., címkék: bibliamúzeum, tiszaderzs, Misszió, misszió

A régió első és a település eddigi egyetlen múzeumát avatták április 12-én Tiszaderzsen. A Bibliamúzeum mellett a megújult templomért is hálát adtak a jelenlévők.